– dobre zakwaterowanie w przystępnych cenach –
Język:

Typy na wycieczki - Kraj Trnawski

» » » typy na wycieczki
» Kraj Trnawski
Thermalpark [Powiększ - nowe okno]

Dunajská Streda - termální akvapark

Okresní město v Podunajské rovině mezi Bratislavou a Komárnem ležící v srdci Žitného ostrova. Žitný ostrov, území ohraničené hlavním tokem Dunaje a jeho ramenem Malý Dunaj, je největším vnitrozemským ostrovem v Evropě. Největší atrakcí města je Thermalpark, soustava mnoha bazénů a vodních atrakcí s léčivou termální vodou o teplotě kolem 55 stupňů z hloubky 1600 m.
www: Město Dunajská Streda (stránky města Dunajská Streda)
Thermalpark Dunajská Streda (akvapark Thermalpark)
Fotografie: Thermalpark.sk Text: R. Vystrčil, LevneUbytovani.net

Rozhledna na Velké Homoľi. [Powiększ - nowe okno]

Malé Karpaty

Téměř 100 km dlouhé pohoří táhnoucí se od Nové Města nad Váhom až k Bratislavě. Z velké části zalesněné listnatými stromy. Chráněné formou ChKO Malé Karpaty. Nejvyšším vrcholem jsou Záruby (768 m). Poblíž něj přístupná jeskyně Driny. Dobré podmínky pro pěší turistiku a cykloturistiku, v zimě pro běžecké lyžování. Nachází se zde i několik lyžařských středisek - Pezinok (areál Pezinská baba), Modra, Brezová pod Bradlom a další. V oblasti několik vodních nádrží vhodných ke koupání i pro vodní sporty - Buková, Boleráz, Kuchyňa a další. Atrakcí je dřevěná rozhledna na vrchu Veľká Homoľa (709 m). V obcích uchovaný lidový folkór. Řada zřícenin hradů - Čachtický hrad, Dobrá Voda, Korlátka, Ostrý Kameň, Plavecký hrad, Červený kameň. Nad obcí Brezová pod Bradlom monumentální Štefánikova mohyla.
www: Turistika.cz - Bílé Karpaty (stručně o pohoří)
Město Modra (stránky města věnující se i okolí)
Čachtický hrad (info a fotky zříceniny)
Pezinok.sk (stránky města Pezinok)
Lozorno (obec na SZ Malých Karpat v okrese Malacky)
Fotografie: Pezinok.sk. Text: R. Vystrčil, LevneUbytovani.net

Trenčínský Hotel Thermia Palace [Powiększ - nowe okno]

Piešťany

Lázeňské město u Váhu s více než 30 000 obyvateli. Ve světoznámých lázních se léčí nemoci pohybového aparátu a nervové choroby. Léčebnými přírodními zdroji jsou sirná termální voda (teplota 68 stupňů) a sirné bahno. Část města, především některé lázeňské domy, tvoří památkovou zónu. Na jihu města vodní nádrž Sĺňava s možností vodních sportů (vlek na vodní lyžování) a vyhlídkových plaveb lodí. Součástí nádrže je uměle vytvořený Ptačí ostrov, památka UNESCO, hnízdiště vzácných druhů ptáků. Z obce Horná Streda možnost plavby na pltích po Váhu do Piešťan. Severovýchodně od města se zvedá pohoří Považský Inovec, 10 km západně od města začínají Malé Karpaty.
www: Město Piešťany (stránky města Piešťany)
Lázně Piešťany (prezentace piešťanských lázní)
Plavba na pltích do Pišťan (plavba na vorech po Váhu)
Ski Ratnovská zátoka (vodní lyžování na Sĺňavě)
Fotografie: Kúpele Piešťany, a.s. Text: R. Vystrčil, LevneUbytovani.net

Termálpark [Powiększ - nowe okno]

Veľký Meder - termální koupaliště

Město s 10 000 obyvateli v okrese Dunajská Streda, 10 km od hraničního přechodu nedaleko maďarského města Györ. Termální koupaliště s léčivou vodou o teplotě 57 - 68 stupňů zde bylo otevřeno již v roce 1974. Složení vody vykazuje léčivé účinky na pohybové ústrojí a klouby. V roce 2004 zde vznikl velký rekreační areál Termálpark sloužící návštěvníkům po celý rok. Možnost koupání v přírodě i v zimě podobně jako v akvaparku v Liptovském Mikuláši. U 10 km vzdáleného Dunaje chráněné lužní lesy a vodní vegetace (např. Čičovské mrtvé rameno), Dunajská cyklostezka.
www: Město Veľký Meder (stránky města Veľký Meder)
Termálpark Veľký Meder (rekreační areál Termálpark)
Fotografie: Termal s.r.o. Text: R. Vystrčil, LevneUbytovani.net