– dobre zakwaterowanie w przystępnych cenach –
Język:

Schronisko górskie Czergow, Fričkovce - grzbiet Czergowa

90 % (2)

Schronisko górskie Czergow (920 m), Fričkovce - grzbiet Czergowa

mob. +421 910 281 693 chatacergov@chatacergov.sk
Schronisko górskie Czergow [Powiększ - nowe okno]
40 0
Lokalizacja: V lone prírody vysoko na Čergove, na hlavnej hrebeňovke, v sedle Čergov. Na chatu sa dá dostať zo 4 strán: od juhu po červenej značke z Hradiska, od západu po zelenej z Lysej, po žltej dlhou dolinou cez Majdan a Ambrušovce alebo od východu zásobovacou cestou z obce Hertník (všetky tieto prístupy sú dobre zjazdné aj horským bicyklom). Pri chate je lyžiarsky vlek (dĺžka 300 m).
Zakwaterowanie: Jediná horská chata v čergovskom pohorí. Počas čergovských túr je nepostrádateľným útočiskom, kde sa dá zohriať a najesť v príjemnom prostredí. Na chate za prevádzky prebieha rekonštrukcia. Jedálenská časť s bufetom, hlavná miestnosť s krbom a exemplármi vypchatých divokých zvierat. Společné soc. zariadenia. Na poschodiach turistické izby s poschoďovými postelemi s celkovou kapacitou 40 lôžok. Široký výber nápojov a základné teplé turistické jedlá (polievky, klobása, halušky a pod.). Otvorené je celoročne cez víkendy (so-ne), mimo víkendy iba po dohode pre skupiny 5 a viac ľudí. Na chate je stanica dobrovoľnej horskej služby.
Cena: Leto: 10 EUR/os/noc. Zima: 11 EUR/os/noc. Ceny sú konečné (vrátane rekreačného poplatku a povlečení) a platné aj pri ubytovaní iba 1 osoby, aj iba na 1 noc. Pre členov turistických klubov (KST, KČT, Alpinverein) zľava.
Adres: Horská chata Čergov (turistická chata Čergov), sedlo Čergov, Fričkovce. Chatár: Maroš Varga. Prevádzkovateľ: Janka Lorincová - Janka a spol.,s.r.o., Bardejovská 32, 080 06 Ľubotice.
Notatki: Foto: Robert Vystrčil, 2011
Aktualizacja:
Poleć to zakwaterowanie:

Opinie klientów o zakwaterowaniu

Czy masz jakieś doświadczenie z tym zakwaterowaniem?
Podziel się swoimi doświadczeniami z innymi.

Twoja opinia będzie bardzo pomocna dla wielu innych ludzi!

Przed włożeniem recenzję musisz się zalogować.

(29. 6. 2013, 19.28)
Přidávám aktuální upozornění na provoz chaty o letních prázdninách 2013, které jsem dostal od majitelky: V termíne po 15.07.2013 cca asi mesiac bude zatvorené z dôvodu uloženia dlažieb na chodby a prerába sa bufet a ostatné potrebné (kotolňa).
90 % (21. 4. 2012, 13.49)
Użytkownik przebywał tu od 4 lipca 2011 do 5 lipca 2011.
Horská chata s krásnou turistickou atmosférou. Na chatu jsme dorazili během poměrně silného deště, a tak posezení u krbu v krásně ohřáté restauraci bylo pro nás téměř rajské. Během našeho pobytu zde byla zároveň skupina turistů s kytarami, jejichž hraní příjemně dotvářelo atmosféru. Porce jídla byly velké a chutnalo nám. Chata neustále prochází renovací, v době našeho pobytu už novotou zářily například společné sociálky. Na pokojích bylo mírně chledněji, ale pod silnými peřinami se spalo příjemně. Rozhodně doporučuji k návštěvě, stejně jako celé krásné pohoří Čergov.

Lokalizacja zakwaterowania

Noclegi na mapie

Przełącz mapę: OpenStreetMap | Google + StreetView
Ładowanie mapy...
Ładowanie mapy...
Z:   Do: Schronisko górskie Czergow, Fričkovce - grzbiet Czergowa
Uwzględnij drogi płatne: tak nie
Ładowanie Street View...