– dobre zakwaterowanie w przystępnych cenach –
Język:

Schronisko Klubu Czechosłowackich turystów na Jaworniku (do roku 2015), Ruski Moczar - Jawornik

Uwaga: ogłoszenie nie jest aktywne aktywne! To zapis w archiwum.

Ogłoszenie pozostało tutaj z powodów historycznych. Wszelkie informacje w nim były aktualne na dzień ostatniej aktualizacji (zobacz poniżej).

?? %

Schronisko Klubu Czechosłowackich turystów na Jaworniku (do roku 2015) (910 m), Ruski Moczar - Jawornik

Schronisko Klubu Czechosłowackich turystów na Jaworniku (do roku 2015) [Powiększ - nowe okno]
35 0
Lokalizacja: Pod zalesněným vrcholem Javorník (ukrajinsky Javirnyk, dříve Juda vrch, 1.017 m) v ukrajinských Karpatech, na velmi klidném místě mimo hlavní turistický ruch, vzdušnou čarou pouze 8 km od hranice se Slovenskem. Nedaleké louky poskytují hezké výhledy. V blízkosti je plocha pro sledování přirozeného vývoje lesů. K chatě stoupá červená turistická značka (Zakarpatská magistrála) od turbázy Dubový háj na silnici mezi obcí Sil a Kostrina (výstup trvá cca 3 hod.). Kratší cesta (cca 1 hod.) vede z vesničky Ruskyj Močar.
Zakwaterowanie: Bývalá turistická chata KČST, která se jako jediná zachovala do dnešních dnů z období, kdy Podkarpatská Rus byla součástí Československa. Postavena byla v roce 1936. Dnes chatu vlastní soukromník a celoročně na ní pobývá hospodář, který umožňuje přespání turistům s vlastním spacákem. V chatě jsou 2 nocležny celkem pro 30-35 osob, ve spodní místnosti jsou hromadné patrové postele, v podkroví jsou matrace na širokém letišti. Chata není v dobrém stavu, není v ní elektřina ani možnost sprchování. Na druhou stranu si zachovala kouzlo horských chat první republiky. Voda je donášena z nedaleké studánky. V chatě je pec, která slouží k vytápění i vaření. Možnost zakoupení drobného občerstvení. Před chatou je suché WC, přístřešek a ohniště.
Cena: táboření před chatou 50 UAH/os/noc, spaní v chatě ve vlastním spacáku ?? UAH/os/noc
Adres: Turistická chata pod Javorníkem (ukrajinsky Prytulok pid Javornykom, slovensky Chata pod Javorníkom, polsky Schronisko na Jaworniku, původní název Útulna KČST pod vrchem Juda), hora Javorník (Javirnyk, dříve Juda vrch), okres Veliký Berezný (Velykyj Bereznyj), Zakarpatí, Ukrajina. Chatař: pan Míša (Mychajlo Hančak, působí zde nepřetržitě od roku 1984).
Notatki: Tato prezentace pojednává o původní chatě, která 25.4.2015 vyhořela. O nové chatě - viz www.levneubytovani.net/ubytovani/chata-javornik-ukrajina/ Jazyky: ukrajinština, ruština, slovenština. Autor fota: Ihor Melika, igormelika.com.ua. Video z chaty můžete najít na www.youtube.com/watch?v=5atcdTpWLeY
Aktualizacja:
Poleć to zakwaterowanie:

Opinie klientów o zakwaterowaniu

Czy masz jakieś doświadczenie z tym zakwaterowaniem?
Podziel się swoimi doświadczeniami z innymi.

Twoja opinia będzie bardzo pomocna dla wielu innych ludzi!

Przed włożeniem recenzję musisz się zalogować.

Nie ma recenzję tego miejsca zakwaterowania.

Lokalizacja zakwaterowania

Noclegi na mapie

Przełącz mapę: OpenStreetMap | Google + StreetView
Ładowanie mapy...
Ładowanie mapy...
Z:   Do: Schronisko Klubu Czechosłowackich turystów na Jaworniku (do roku 2015), Ruski Moczar - Jawornik
Uwzględnij drogi płatne: tak nie
Ładowanie Street View...