– dobre zakwaterowanie w przystępnych cenach –
Język:

Schronisko górskie Burda, Tisowec - przełęcz Burda

?? %

Schronisko górskie Burda (1.008 m), Tisowec - przełęcz Burda

mob. +421 915 983 229, +421 949 681 168 zpochop@gmail.com
Schronisko górskie Burda [Powiększ - nowe okno]
20 0
Lokalizacja: Mimo civilizaci v sedle Burda v areálu bývalého lomu, přímo v Národním parku Muráňská planina, na hlavní turistické trase (červená značka). Sedlo Burda se nachází pod Fabovou hoľou a odděluje Horný Gemer od Horehronia. Sedlo Burda je důležitou křižovatkou turistických tras (Rudná a Huculská magistrála), přes sedlo prochází i cyklotrasy. Okolí je vhodné i pro výlety na koních a v zimě pro turistiku na lyžích či sněžnicích. Sedlo Zbojská (vlak, autobus) 6,5 km.
Zakwaterowanie: Nová horská chata z roku 2015 na místě původního srubu, který vyhořel v roce 2012. V podkroví chaty je turistická noclehárna pro 20 lidí (nutné jsou vlastní spacáky a karimatky). V přízemí je společenská místnost s bufetem (několik jednoduchých jídel, alko a nealko nápoje). V chatě není elektřina. Je tu zdroj vody (zatím jen užitkové). Dřevěnice je v provozu celoročně, v letní sezóně (měsíce 06-09) je otevřená denně non-stop, mimo letní sezónu zpravidla jen o víkendech a pro dopředu ohlášené skupiny 5 a více osob (pro větší skupiny je možné dohodnout ubytování i mimo víkend). Chata slouží také jako terénní informační středisko Národního parku Muránska planina.
Cena: Sezóna (1.6.-30.9.): 4 EUR/os/noc. Mimosezona (1.10.-30.5.): 5 EUR/os/noc. Značkaři turistických cest a stráž přírody zdarma. Ceny jsou konečné (rekreační poplatek se neplatí) a platí i při ubytování jen na 1 noc.
Adres: Horská chata Burda (též srub Burda, slov. zrub Burda), Tisovec - sedlo Burda. Správce chaty: Zdeno Pochop. Provozovatel: Štátna ochrana prírody SR - Správa NP Muránska planina a Občianske združenie Nová Burda.
Notatki: Historické info o původním srubu je na www.levneubytovani.net/ubytovani/zrub-burda-2012/
Aktualizacja:

Opinie klientów o zakwaterowaniu

Czy masz jakieś doświadczenie z tym zakwaterowaniem?
Podziel się swoimi doświadczeniami z innymi.

Twoja opinia będzie bardzo pomocna dla wielu innych ludzi!

Przed włożeniem recenzję musisz się zalogować.

Nie ma recenzję tego miejsca zakwaterowania.

Lokalizacja zakwaterowania

Noclegi na mapie

Przełącz mapę: OpenStreetMap | Google + StreetView
Ładowanie mapy...
Ładowanie mapy...
Z:   Do: Schronisko górskie Burda, Tisowec - przełęcz Burda
Uwzględnij drogi płatne: tak nie
Ładowanie Street View...